Reprezentacija spremna za Segedin (foto: KK Zorka fb strana)
Pripreme mladih za Segedin
Ekipno Prvenstvo Srbije za sve kategorije početkom septembra staviće tačku na domaću kajakašku sezonu, ali najbolje mlade kajakaše Srbije i Šapca poslednje takmičenje očekuje od 19. do 22. septembra u Segedinu. Regata "Olimpijske nade" je praktično Svetsko prvenstvo za mlađe juniore i kadete (ne postoji zvanično Svetsko prvenstvo i svi najbolji su tu), gde će Šabac predstavljati troje učesnika.
A. Vukašinović (foto: KK Zorka fb)
Andrea Vukašinović (2009) je napravila najveći proboj ove godine i iako kadetkinja po godinama bila je deo četverca juniorki koji je posle duge pauze kvartet kajakašica Srbije doveo do A finala, najmlađa članica najmlađeg četverca sveta. Uz nju u Segedin će putovati Sofija Đenadić (2008) koja se istakla i u Ligi olimpijskih nada, kao i Strahinja Pantić (2008), još jedan osvajač odličja u Ligi ON.
S. Đenadić (foto: KK Zorka fb)
Deo stručnog štaba reprezentacije Srbije za Olimpijske nade je i Milan Đenadić, nekadašnji svetski šampion u kajaku, kasnije trener u matičnom klubu.