Info

31. januar 2025.31. jan 2025.
foto: Glas Podrinja - J. R.

foto: Glas Podrinja - J. R.

Kruševljanke diskvalifikovane, Medicinar za polufinale igra u Rumi

Medicinar je u sredu, 5. februrara, planirao gostovanje u Kruševcu, u četvrtfinalu Kupa Srbije. Napredak je u osmini finala nadigrao Rumu i obezbedio duel protiv šabačkog kluba, no zbog greške koju su Kruševljanke napravile, Rukometni savez je odlučio da meč registruje u korist Rume, službenim rezultatom 10:0, te će Šapčanke na mnogo bližu lokaciju u borbu za polufinale plej ofa.

Odluka je doneta nakon žalbe predstavnik Rume zbog igranja Nikoline Stojanović za Napredak, rukometašice koja je u kruševačkom timu na dvojnu registraciju. Prema propozicijama nije dozvoljeno da pozajmljene rukometašice igraju u Kupu, jer nastupaju i za matični klub u istom takmičenju.

Medicinar će svakako biti favorit u duelu protiv vodećeg tima Super B lige. Pobednik ovog meča u polufinalu će odmeriti snage sa boljim iz utakmice Bekament BB - Crvena Zvezda.

D. B.

Najnoviji broj

24. april 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa