Pixabay

Pixabay

Пораз у последњој секунди

Железничар - Металопластика 34:33 (18:15)

Последња секунда однела је бод Шапчанима, а донела два нишком „Железничару“ у дуелу где је прво полувреме више показао домаћин, а у другом је бољу игру пружио овдашњи тим.

Ипак, домаћи су били ти који су контролисали резултат имали и четири, пет голова вишка, но у псоледњих десет минута „плкави“ су се вратили, успели да смање резултат, изједначе, поведу и са два гола разлике у 57. Минуту, имали су чак и напад за победу када су Нишлије дошле до 33:33, нису га искористили, да би у контранапду примили гол који је бодове сачувао у Нишу. Најбољи на мечу био еј капитен Коцић, голман Нишлија.

Највише голова за Металопластику постигао је Писарић, седам, по шест Воркапић и Брајовић. После три везана гостовања, Металопластика ће поново у Шапцу играти у наредном колу када им гостује Нови Пазар.