25. октобар 2023.25. окт 2023.
Успешни Мајурци у Чачку (фото: З. Г.)

Пет одличја Мајураца у Чачку

На осмом меморијалном турниру у каратеу "Немањаи Зорана" у Чачку учествовало је и пет каратиста из Мајура, клуба "Соко" коју су колекцију одличја обогатили за једно злато, једно сребро и три бронзе. Тренер Мајураца, професор Томислав Којић освојио је злато на важном припремном турниру пред Светско првенство наредног месеца.

Дебитант Маријан Радивојевић освојио је своју прву медаљу, био је други и донео кући сребро. Петра Марковић и Петар Лазаревић у јакој конкуренцији у катама су зарадили бронзане медаље, док је Тамара Тешић први пут наступила у борбама. Освојила је бронзу, а само је фортуна у жребу недостајала за сребро.

Турнир у организацији КК "Немања" окупио је 12 клубова и 155 такмичара. Следеће такмичење је у Шапцу следећег месеца где се очекује учешће више такмичара из КК "Соко".