4. април 2024.4. апр 2024.
Image by Anil sharma from Pixabay

Шабачки трио сања Европско првенство

Сениорски репрезентативци Србије у боксу завршили су припреме на Златибору и средином месеца их очекује Европско првенство у Београду. На списку кандидата за ЕП селектора Милана Пиперског налазе се три имена шабачког бокса. Кандидати су: Раде Јоксимовић (БК Сомбор) (до 48кг), Омер Аметовић (БК Сомбор) (до 51кг) и Семиз Аличић (БК Мачва) (до 67кг). Последња фаза биће спроведена на Кошутњаку.

Мачви две медаље

Боксери шабачке Мачве освојили су две медаље на Појединачном првенству Србије у пионирској, кадетској и јуниорској категорији. Одличј су донели Анабела Тодоровић и Стефан Колосовски. Анабела (пионирке 43) је у финалу поражена од Ање Пуђе и освојила сребро. Колосовски (кадети 44) је поражен у полуфиналу од Руситовића, а на грудима понео бронзу.