20. април 2024.20. апр 2024.
Плеј оф почео победом

Металопластика води, победа дели од финала

Металопластика Еликсир - Партизан 32:27 (13:15).

Још један корак остао је Металопластици до финала плеј офа, још једна победа, а за њу ће имати две прилике. После одличног другог дела Партизан је савладан за вођство 1:0 у серији полуфинала.

У првом полувремену више је показао Партизан. Били су гости смиренији и у растрзаном мечу имали контролу. Константна предност од два до четири гола стајала је на њиховом конту.

Преокрет у наставку

Знали су домаћи да морају боље и другачије, али и да требају стрпљење. Лагано су смањивали заостатак, а потом голом Симића стигли до предности у 41. минуту. Слутило је на неизвестан финиш, но све је решено између 50. и 55. минута. Плави играју шампионски. Одбрана не прави ни најмањи пропуст, а контре доносе лаке голове. Од 24:24, до 29:24 и меч је решен.