26. мај 2024.26. мај 2024.
Нова титула трофејне генерације (фото: ВК Шабац фб)

Шабац шампион Регионалне лиге!

Шабац Еликсир - Партизан 10:7 (4:1, 4:3, 0:1, 2:2).

Шабац је шампион Регионалне лиге до 14 година! У великом финалу надиграли су Партизан 10:7.

Атмосфера права за финале, навијачи са обе стране дали су крила, посебно Шапчанима. Палежевић се разбранио и омогућио мирну руку и сталоженост нападу што је резултирало вођством од 4:1.

Побеђен Партизан у финалу (фото: Д. Б.)

Партизан је тек у 12. минуту постигао први гол из игре, но уз два петраца и два гола у низу вратио се у игру у финишу четвртине. Шабац је имао плус шест средином квартала.

Као да је финиш друге дао лош наговештај треће. Шабац није успевао да дође до гола, но одбрана се држала довољно да не дозволи више од једног Партизану у овом периоду.

Припретио је Партизан, пришао на минус два у два наврата, али су Кречковић и Лазић донели одлуку и трофеј Шапчанима.

Кречковић је постигао два, Гајић три, Пијетловић два и Лазић четири поготка. Феноменалан наступ имао је и голман Палежевић.