13. april 2017.13. apr 2017.
GIMNAZIJALKE NA TRONU
ŠKOLSKI SPORT

Učenice Šabačke gimnazije osvajanjem titula na Gradskom i Međuokružnom školskom prvenstvu u gimnastici obezbedile plasman na Republičko prvenstvo. U konkurenciji Sremskog okruga i Beograda 1, osvojene još tri ekipne i jedna pojedinačna medalja
Nedelju dana ranije, učenice Šabačke gimnazije nisu imale konkurentkinje, ali su kvalitet potvrdile i u brojnoj i kvalitetnoj konkurenciji. Jovana Birmančević, Jovana i Jelena Knežević, odnosno Mina Jakovljević osvojivši 168,80 bodova, na parteru, razboju, preskoku i gredi pokazale su veću veštinu od mitrovačke Medicinske škole i Vojne gimnazije. Mina Jakovljević zauzela je treću poziciju i u pojedinačnoj konkurenciji
U konkurenciji dve najmlađe kategorije (1–4; 5. i 6. razred) gimnastičarke OŠ „Janko Veselinović“ osvojile su treću poziciju ekipno. Najmlađe su imale 153,60, a nešto starije 153,50 bodova. Veliku borbu vodile su i Majurke u kategoriji starijih pionirki (7. i 8.). Na kraju 159,90 poena donosi ekipno treće mesto.