16. januar 2025.16. jan 2025.
Proleće za novi plej of (foto: RK Metaloplastika)

Proleće za novi plej of (foto: RK Metaloplastika)

RUKOMET: RK METALOPLASTIKA

Uvod u proleće

Bez promena u sastavu. Povratak dela povređenih igrača. Tri provere do starta prolećne polusezone. Obilić pre Zvezde
Odmah nakon Božića David Rašić, šef stručnog štaba Metaloplastike okupio je prvotimca na startu priprema za prolećni deo sezone u Super ligi i za plej of. U timu nije bilo ni dolazaka, ni odlazaka, te Rašić računa na iste igrače koji su završili 2024. godinu.

Tokom pauze očekuje se povratak povređenih igrača, te bi do prvog takmičarskog meča Rašić trebalo da ima kompletniji tim na raspolaganju. Radu s timom su se nakon povreda priključili mladi Aljoša Damnjanović i Brana Mirković, dok je oporavak Luke Jevtića u toku.

Reprezentativne obaveze početkom januara imali su Mateja Dodić i Filip Milovanović koji su branili boje Srbije, kao i Miriam Gavašelišvili, reprezentativac Gruzije. Nastupale su obe selekcije na Kupu Karpata u Rumuniji.

-Dogovoreno je odigravanje tri pripremne utakmice. Prvi rival je Kolubara 18. januara, Radnički iz Kragujevca će rival biti 25. januara, dok će 27. protiv nas igrati makedonski Ohrid – istakao je David Rašić.

Prvi prvenstveni meč u 2025. godini biće i veliki derbi protiv Zvezde 8. februara u hali „Zorka“, no Šapčani sezonu nastavljaju najpre u Kupu Srbije gde će igrati protiv Obilića, u Beogradu, 5. februara. To će biti utakmica četvrtfinala Kupa Srbije. U slučaju pobede Metaloplastiku Eliksir u polufinalu očekuje pobednika derbija četvrtfinala Dubočica – Partizan.

Najnoviji broj

6. februar 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa