30. april 2025.30. apr 2025.
Foto: TO Opštine Bogatić

Foto: TO Opštine Bogatić

Rekordan broj učesnika

TO Opštine Bogatić na Međunarodnom sajmu turizma i gastrokulture u Bijeljini

Ovaj prestižni događaj, koji iz godine u godinu okuplja sve veći broj izlagača i posetilaca, predstavlja važnu platformu za promociju turističkih potencijala, tradicije, kulture i gastronomije
Turistička organizacija opštine Bogatić, sa izlagačima, učestvovala je na 14. Međunarodnom sajmu turizma i gastrokulture „Bijeljina- turist 2025“ održanom 24. i 25. aprila u hotelu „Drina“ u Bijeljini. Ovaj prestižni događaj, koji iz godine u godinu okuplja sve veći broj izlagača i posetilaca, predstavlja važnu platformu za promociju turističkih potencijala, tradicije, kulture i gastronomije.

Rekordan broj učesnika
Predstavile su se turističke organizacije, ugostitelji, proizvođači domaćih proizvoda, rukotvorci, vinarije, hotelijeri iz zemlje i regiona. Sajam je okupio rekordan broj učesnika- više od stotinu izlagača iz Srbije, Crne Gore, Rumunije, Hrvatske, Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske.

Foto: TO Opštine Bogatić


Osnovni cilj ovakvih manifestacija je druženje, upoznavanje drugih turističkih destinacija, razmena iskustava. Pored agencija, turističkih organizacija, hotela, banja, zapažen je bio i nastup brojnih udruženja, malih proizvođača, kućne radinosti, šarolikost boja, mirisa i ukusa.
-Iskoristili smo i ovu priliku da iz prve ruke predstavimo turističke atrakcije našeg kraja, ali i upoznamo posetioce sa manifestacijama i gastronomskom ponudom opštine Bogatić- istaknuto je na zvaničnoj Fejsbuk stranici Turističke organizacije opštine Bogatić.

Gastro ponuda
Prvi dan sajma bio je izuzetno posećen, brojni Semberci, ali i gosti iz okruženja obišli su izlagače. Drugog dana Sajma, akcenat je bio na gastro ponudi. Prvi put posetioci su imali priliku da uživaju u majstorijama malih kuvara, učenika srednjih turističkih škola iz Zvornika, Šapca i Bijeljine, koji su pripremali hranu. Pored njih, gastro ponudu su promovisala udruženja iz Bijeljine, Srbije i Crne Gore. Iz godine u godinu povećava se broj izlagača, a samim tim i Bijeljina lagano izrasta u regionalni turistički centar.

Foto: TO Opštine Bogatić


Pored izložbenog dela, u okviru manifestacije su organizovane i prezentacije, panel diskusije, degustacije lokalnih specijaliteta i kulturno- umetnički program, čime je dodatno obogaćen sadržaj i posetiocima pruženo autentično iskustvo. Organizator je Turistička organizacija Opštine Bijeljina.

Najnoviji broj

12. jun 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa