Info

30. april 2025.30. apr 2025.
M. Dakić u prodoru (foto: RK Metaloplastika)

M. Dakić u prodoru (foto: RK Metaloplastika)

RUKOMET: PLEJ IN SUPER LIGE (petak, 18:30)

Odluka u Zorki

Metaloplastika propustila priliku za pobedu u Kragujevcu, ali pokazala da je kvalitetnija i ostaje veliki favorit za polufinale. Radnički napredovao i može da bude nezgodan ukoliko se potceni
Metaloplastika nije nastavila niz pobeda protiv Radničkog, ali je bila bliža trijumfu. Otišla je sa željom da pobedi, no iako nije uspela, ostvarila je povoljan rezultat za dvomeč, pokazala više od rivala i ostaje favorit za polufinale, jer o svemu odlučuje na svom terenu u petak, 2. maja, od 18:30.

Trofej za Matića
Kup Srbije je osvojila Vojvodina, porazivši prvi put Partizan ove sezone u domaćim takmičenjima. Bilo je 28:26. Novosađani su vratili Kup, a do trofeja ih je vodi šabački trener Vladan Matić.
U polufinalu plej ofa Vojvodina i Matić očekuju pobednika plej in dvomeča Metaloplastika - Radnički Kragujevac.


Metaloplastika je vodila, Petrović na golu je domaće vraćao u igru. Na kraju je zaustavio i sedmerac u poslednjoj sekundi. U duelu dve ekipe koje se dobro poznaju, nema iznenađenja jednog ili drugog trenera, presuđuje kvalitet, koji je svakako na strani Metaloplastike i inspiracija pojedinaca. U Kragujevcu je ekipa bila i bez tri prvotimca (Alilovića, Đukića i Damnjanovića), a već u prvom delu se povredio i Igor Milovanović, što je smanjilo roster i rotaciju.

Radnički (KG) – Metaloplastika Eliksir 25:25 (12:13)
Kragujevac. Gledalaca: 200. Sudije: Antić i Jakovljević. Sedmerci: Radnički 3(3); MP 8(5). Isključenja: Radnički 8; MP 16 minuta.
M’PLASTIKA: Damjanović, Dodić 3(1), Mišić, Mirković 2, F. Milovanović 6(4), I. Milovanović 1, Marjanović, Gavašelišvili 4, Jevtić, Arsić (8 odbrana), U. Pavlović 1, V. Pavlović 2, Petrović, Simić, Dakić 5, Papović.


-Teško je u inače skraćenom sastavu bez četiri igrača, ali gledamo pozitivno, jer je ovo dvomeč u kome će sve biti odlučeno na našem terenu. Znamo kako Radnički ume da bude nezgodan, biće inspirisani i u Šapcu i ne smemo da dopustimo opuštanje. Pozivam publiku da bude uz nas i da nas nosi do trijumfa.

A. Damnjanović nedostajao u Kragujevcu (foto: RK Metaloplastika)


Kvalitetniji smo i to moramo pokazati pobedom i plasmanom u polufinale – rekao je trener David Rašić.

U drugom duelu plej ina takođe je bilo nerešeno. Dubočica i Dinamo su igrali 26:26 u Leskovcu. Pančevo ostaje favorit i očekivano je da na svom terenu potvrdi plasman među četiri najbolja tima.
D. B.

Najnoviji broj

25. septembar 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa