Info

4. jun 2015.4. jun 2015.
TEKVONDO KLUB ŠABAC

OTVORENO PRVENSTVO REPUBLIKE SRPSKE

Otvoreno međunarodno tekvondo prvenstvo Republike Srpske pod nazivom „Srpska open 2015“ održano je proteklog vikenda u hali gimnazije u Brčkom. Učestvovalo oko 300 takmičara iz oko 30 klubova iz BiH, Hrvatske, Crne Gore, Makedonije i Srbije. Tekvondo klub „Šabac“ je došao sa dvanaest takmičara i svi su osvojili po medalju od čega osam zlatnih tri srebrne i jednu bronzanu. Zlatne medalje su osvojili: Mateja Vučinić, Vukašin Mojsilović, Marko Mihailović, Uroš Belanović, Vukašin Karavidić, Lazar Knežević, Ana Tijanić i Milica Tijanić. Dobitnici srebrnih medalja su: Mateja Garić, Čedomir Lazić i Aleksej Ostojić dok je Zoran Kerkez osvojio bronzu.
Tekvondo klubu “˜“™Šabac“™“™ je pripao i pehar za osvojeno drugo mesto u ukupnom plasmanu, što je veliki uspeh jer su za nama ostali klubovi sa po preko dvadeset ili trideset takmičara. Imali smo izuzetno uspešan sportski dan a naši takmičari su svojim kvalitetom oduševili sve prisutne, rekao nam je Jovan Dedić trener tekvondo kluba “Šabac“.