26. novembar 2015.26. nov 2015.
RUKOMETNI ČELENDž KUP – 3. KOLO

Blizu, ali nedovoljno

RK ”METALOPLASTIKA” – RK „VIZE“ (Bel) 29:25 (15:11)
Šabac – Dvorana: Zorka. Gledalaca: 1.200. Sudije: Emil i Ernest Aghakiski (Azerbejdžan). Sedmerci: Metaloplastika 3 (3), Vize 4 (4). Isključenja: Metaloplastika 8, Vize 6 minuta.
METALOPLASTIKA: Maksimović, Milovanović 1, Stevanović 1, Kažić 1, Došen, Marinović, Ilić 10, Ostojić 3, Marković, Arsić (15 odbrana), Jezdimirović 1, Mitrović, Dragićević 8, Jevtić, Ivanović 4, Petrović.
VIZE: Gurgumis, Gava 2, Glesner 6, Vanlou, Lupica, Eubelen, Garadon, Danezi 3, Dinse, Flajs 2, Vankosen 1, Popivoda 3, Kutaija 3, Neivil 5.
Uspela je Metaloplastika, u nekoliko navrata da nadokandi zaostatak od šest golova, od 35 minuta do kraja igralo se „na ivici”, rezultat se kretao između pet i šest golova prednosti za Šapčane, a činilo se da je naredna runda tu, kada su poveli, osam minuta pre kraja, 26:19. Ipak, spretnija i srećnija ekipa u završnici bili su Belgijanci. Prečka Jezdimirovića, kao i gol iz trećeg pokušaja nekoliko minuta ranije presudili su konačnog pobednika i učesnika osmine finala „Čelendž kupa”.