18. februar 2016.18. feb 2016.
FUTSAL ““ REGIONALNA LIGA „DRINA“

Ključna pobeda

KMF „Belatores“ ““ KMF „Kosjerić“ 4:2 (3:1)
Ogroman, verovatno ključni, korak ka prvom mestu i plasmanu u baraž za Drugu ligu, šabački igrači futsala, napravili su ove nedelje. U direktnom duelu, „Belatores“ je savladao konkurenta, drugoplasirani „Kosjerić“. Golovima Milovanovića i Mićića, koji je iskusnog čuvara mreže Kosjerića savladao dva puta, Šapčani su došli do dva gola prednosti na poluvremenu, 3:1. Osim rezultatske, u prvom delu, „Belatores“ je pokazao i igračku dominaciju. U nastavku, gosti su krenuli sa maksimalnim pritiskom, a na ispitu je bila defanziva. Sredinom poluvremena Kosjerić je smanjio na 3:2, ugrožavao gol šabačkog kluba u još nekoliko navrata, ali su i „zeleni“ pretili. Konačan rezultat postavljen je u poslednjim sekundama. Kosjerić je izveo golmana iz igre, a grešku u napadu kažnjava Vasović posle proigravanja Milovanovića.
Tri kola pre kraja, ova dva rivala deli pet bodova, 29:24, a u sledećem kolu, „Belatores“ gostuje u Bajinoj Bašti.