9. jun 2016.9. jun 2016.
ATLETIKA

Cerovac do dve titule

Na pojedinačnom Prvenstvu Srbije za starije juniore, šabačke atletičarke osvojile su šest medalja, a kolekciju su obogatile tri zlatne i tri bronzane medalje.
Najviše uspeha imala je Nađa Cerovac. Predstavljala je svoj klub u dve trkačke discipline. Prvenstvo je otvorila trijumfom na 1.500 metara, u vremenu 04:36:28, a potom je bila najbrža i na duplo dužoj deonici (10:04:18). Titulu šampiona Srbije među starijim juniorima ponela je i Jasmina Pruginić. Takmičarka AŠK Tempa bila je bolja od svojih konkurenata na 3.000 metara stipl. Stazu je pretrčala u vremenu 11:13:23. Jasmina je mesto na pobedničkom postolju obezbedila i u trci na 1.500 metara, gde je kroz cilj prošla treća.
Po bronzama, nastup u Beogradu pamtiće još Đorđe Kikić, treći u Srbiji u bacanju koplja i Nikolina Mandić (3.000 m).
U istom periodu, Kruševac je ugostio najmlađe atletičare, na Prvenstvu Srbije u dečjoj atletici. „AŠK Tempo“ su reprezentovale dve ekipe. Godište 2007/2008. u konkurenciji 10 ekipa zauzelo je treće mesto, dok su godinu dana stariji drugari borbu vodili sa 11 rivala i na kraju zauzeli petu poziciju.