22. septembar 2016.22. sep 2016.
PRVA LIGA SRBIJE ““ 7. KOLO

DERBI REŠEN NA STARTU

FK „MAČVA“ ““ FK „BSK“ 1:0 (1:0)
Šabac. Gledalaca: 2.000. Glavni sudija: Ivković (Lajkovac), pomoćnici: Nikolić (Požarevac) i Đorović (Kragujevac). Strelac: Obrovac u 8. minut. Žuti kartoni: Lazarević (Mačva); Iličić, Marinković, Janković, Jokić (BSK); Pejović, Đermanović, Matić i Memedović (Mačva), Crveni kartoni: Čordašić (Odžaci)
MAČVA: Pejović M. Pejović F. (kap), Blagojević, Lazarević, Ristivojević, Ivić, Stančetić (Jošić), OBROVAC, Matić, Milosavljević (Bjedov), Memedović (Krstić).
BSK: Bogdanović, Iličić, Grbić, Cvetković, Marinković, Plavšić, Janković (Tripković S.), Kiković (Bajić), Trpković D. (kap), Žerađanin, Dabić (Jokić).
Šapčani su mogli da vide jedan od najboljih timova lige, svakako. No, još važnije, mogli su da se raduju pobedi Mačve u derbiju Prve lige.
U osmom minutu, krenula je kontra domaćih. Milosavljević je odlično loptu prepustio Obrovcu, ovaj je povukao, a potom fantastično šutirao sa 25 metara. Mreža se zatresla ! prvi interesantan momenat na meču, bio je i odlučujući. Do kraja prvog dela, vodio se izjednačen meč. Borčani su kvalitetan tim koji se nije branio. Pokušavao je da preuzme kontrolu, dok je odlična odbrana Šapčana ulivala sigurnost ostatku tima.
Nastavak beše drugačiji. Ulazak Stefana Tripkovića preokrenuo je meč. BSK potpuno preuzima posed, sredinu terena, kontrolu igre i potiskuje „crveno ““ crne“ na njihovu polovinu. Ipak, sjajno su igrali halfovi, Lazarević i Ristivojević, odnosno golman Pejović. Kontrolisali su kazneni prostor, ali su gosti pretili ozbiljnim udarcima sa distance. U 70. minutu centaršut Tripkovića pogađa Blagojevića, čini se, u leđa, ali igrači BSK žestoko protestuju i traže jedanaesterac. Izgledalo je da „gol visi u vazduhu“, no nekoliko solidnih konti Šapčana, primoralo BSK na više opreznosti u odbrani.
- Poraz sigurno nismo zaslužili, borbenošću i zalagenjem, odnosno pristupom, bar smo bod morali da ponesemo kući. Ipak, to ne znači da Mačva nije pokazala da je zasluženo u vrhu. Sve čestitike Šapčanima i iskreno navijam, ako mi ne možemo biti prvi, da to budu oni ““ rekao je trener BSK ““ a Dragan Aničić.
Pogrešno smo procenili da je rani gol odmah rešio meč. Nismo nadigrali protivnika, ali još jednom neverovatna snaga sjajnih momaka koje vodim, timska hemija, velika energija, iskustvo, doneli su novu pobedu ““ dodaje šef struke Mačve, Predrag Rogan.
Ostali rezultati: Budućnost (D) ““ Inđija 2:0; Jagodina ““ OFK Beograd 3:3; Dinamo ““ Sinđelić 1:0; Bežanija ““ ČSK 0:0; Sloboda (U) ““ Odžaci 1:0; Zemun ““ Kolubara 1:0; Proleter (NS) ““ Radnički (P) 0:1.