25. oktobar 2023.25. okt 2023.
Uspešni Majurci u Čačku (foto: Z. G.)

Pet odličja Majuraca u Čačku

Na osmom memorijalnom turniru u karateu "Nemanjai Zorana" u Čačku učestvovalo je i pet karatista iz Majura, kluba "Soko" koju su kolekciju odličja obogatili za jedno zlato, jedno srebro i tri bronze. Trener Majuraca, profesor Tomislav Kojić osvojio je zlato na važnom pripremnom turniru pred Svetsko prvenstvo narednog meseca.

Debitant Marijan Radivojević osvojio je svoju prvu medalju, bio je drugi i doneo kući srebro. Petra Marković i Petar Lazarević u jakoj konkurenciji u katama su zaradili bronzane medalje, dok je Tamara Tešić prvi put nastupila u borbama. Osvojila je bronzu, a samo je fortuna u žrebu nedostajala za srebro.

Turnir u organizaciji KK "Nemanja" okupio je 12 klubova i 155 takmičara. Sledeće takmičenje je u Šapcu sledećeg meseca gde se očekuje učešće više takmičara iz KK "Soko".