20. april 2024.20. apr 2024.
Plej of počeo pobedom

Metaloplastika vodi, pobeda deli od finala

Metaloplastika Eliksir - Partizan 32:27 (13:15).

Još jedan korak ostao je Metaloplastici do finala plej ofa, još jedna pobeda, a za nju će imati dve prilike. Posle odličnog drugog dela Partizan je savladan za vođstvo 1:0 u seriji polufinala.

U prvom poluvremenu više je pokazao Partizan. Bili su gosti smireniji i u rastrzanom meču imali kontrolu. Konstantna prednost od dva do četiri gola stajala je na njihovom kontu.

Preokret u nastavku

Znali su domaći da moraju bolje i drugačije, ali i da trebaju strpljenje. Lagano su smanjivali zaostatak, a potom golom Simića stigli do prednosti u 41. minutu. Slutilo je na neizvestan finiš, no sve je rešeno između 50. i 55. minuta. Plavi igraju šampionski. Odbrana ne pravi ni najmanji propust, a kontre donose lake golove. Od 24:24, do 29:24 i meč je rešen.