23. децембар 2020.23. дец 2020.

Пораз у последњој секунди

Шабац - Нови Београд 8:9 (1:3, 3:2, 4:2, 0:2).

Смушен напад Шапца однео је данак, док су голови гостију, изузев првог последица лоше поставке, бар судећи по реакцијама тренера Емила Николића.

Неуједначен критеријум арбитара, грешке у нападу дале су прилику Београду да се одвоји. Ипак други део периода доминира Шабац, одбрана је дала ефекат, а у нападу је луцидност спојена са храброшћу, за серију од 3:0.

Трећи период један је од најбољих ове сезоне за Шабац, средином периода су анулирали заостатак голом Стојановића, а Вучинић је са пенала донео прву предност у самом финишу четвртине.

Дрхтале су руке нападачима на обе стране, пропустио је Шабац неколико прилика за плус два, Београд за нерешено до гола Ћука за 8:8. Реми је био на уласку у последњи минут. Шапчани су стварали прилике, али нису искористили два зицера, а гости су једном били једнако неуспешни у сличној ситуацији.

На крају је одлучила контраверзна одлука арбитара, да не свирају прекршај за домаће, а потом искључе капитена Шапчана и Гогов голом решава победника.