Инфо

7. октобар 2022.7. окт 2022.
Дирхам и денар конвертибилне у Србији

Дирхам и денар конвертибилне у Србији

Народна банка Србије (НБС) саопштила је данас да ће на листу валута којима се тргује на девизном тржишту Србије укључити две нове, валуту Уједињених Арапских Емирата дирхам и Северне Македоније денар, а одлука ступа на снагу од 1. новембра.

Такође, са листе валута којима се тргује на девизном тржишту Србије, брише се хрватска куна од 1. јаунара 2023. године, када ће Хрватска приступити евро зони.

"При доношењу одлуке о увођењу дирхама на листу валута којима се тргује на домаћем девизном тржишту, НБС се руководила конкретним потребама привредних субјеката и потенцијалима економске и других видова сарадње, имајући у виду значај који би увођење дирхама на ову листу имало за даљу сарадњу наше две земље", навела је НБС.

Одлука се пре свега односи на додатне олакшице за инвестирање и пословање домаћих компанија и компанија из Уједињених Арапских Емирата, као и за промоцију Србије у Уједињеним Арапским Емиратима.

"При доношењу одлуке о укључивању македонског денара на листу валута којима се тргује на домаћем девизном тржишту, Народна банка Србије се руководила развијеном економском и другим видовима сарадње Републике Србије и Републике Северне Македоније, али и потенцијалима за даљи развој ове сарадње, нарочито након покретања иницијативе Отворени Балкан", навела је НБС.
Агенција Бета

Најновији број

30. април 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa