9. март 2017.9. мар 2017.
ОПЕТ У „МИРНИМ ВОДАМА“
ПОБЕДОМ У ВЕЛИКОЈ ПЛАНИ, МЕТАЛОПЛАСТИКА ПОНОВО У СРЕДИНИ

„Металопластика“ ће у плеј ауту највероватније стартовати са 13 бодова, а у преостала три кола ослушкиваће резултате са међусобних дуела ривала у доигравању, док ће се сама уигравати на јаким утакмицама против плеј оф екипа. Бодовно посматрано, исход тих мечева неће имати превелики значај. У Великој Плани, „плави“ су одиграли мирно, сталожено, сигурно, онако како нису играли у већини утакмица ове сезоне. Иако победа над „Моравом“ неће исправити лош утисак, екипу је вратила на „сигуран курс“, далеко од драме за опстанак.
ТАБЕЛА: 1. Војводина 31; 2. Ц. Звезда 30; 3. Динамо (П) 27; 4. Спартак 25; 5. Шамот 22; 6. Слога (П) 21; 7. Рудар (К) 17; 8. МЕТАЛОПЛАСТИКА 15; 9. Партизан 15; 10. Пожаревац 12; 11. Морава (ВП) 10; 12. Југовић 3.
МОРАВА – МЕТАЛОПЛАСТИКА 29:34 (12:17)
Велика Плана. Гледалаца: 200. Судије: Кнежевић и Лончаревић (оба Београд). Седмерци: Морава 4 (4), МП 3 (3). Искључења: МП 6 минута.
МП: Драгићевић 9, Воркапић 4, Миловановић 9, Дакић, Драгутиновић 3, Тодоровић, Дошен 1, Мариновић, Бозољац, Бомаштар, Брајовић 5, Миленковић, Ђукић, Јездимировић, Митровић (кап) 3, Мићић.
СЕМАФОР: 3:3 (8. минут), 4:9 (16), 8:10 (20), 9:15 (26), 20:28 (48), 23:30 (52), 19:34 (60).

ТЕШКО И НАЈТЕЖЕ
Одржан је и жреб за Куп Србије у обе категорије. Код мушкараца синоћ су одиграни први мечеви дуела Динама и Металопластике, Спартака и Војводине, Партизана и Ц. Звезде, Слоге и Б. Паланке. Реванши за три недеље. Даме играју у априлу. Дерби је дуел Медицинара и Бекамента, а суочиће се још: Раднички – Панчево, Јагодина – Наиса и Железничар – Металац.