27. август 2015.27. авг 2015.
МАЧВАНСКА ОКРУЖНА ЛИГА ““ 3. КОЛО

Тријумф у надокнади

ФК „РАДНИЧКИ ШАБАЧКИ“ ““ ФК „ЈАДАР“ 2:1 (0:0)
Од старта је било јасно да гости, уз улогу аутсајдера, на сваки освојен бод у Шапцу гледају као злата вредан, те су све снаге усмерили на дефанзиви, док „Раднички“ је желео да са три бода потврди велику победу у Богатићу.
Прво полувреме било је за заборав. Иницијативу је имао домаћи тим, али она није донела ништа више од једне полуприлике и неколико удараца са дистанце, без веће опасности по екипу Јадра.
Други део донео је много више. Играло се углавном на половини екипе из Ступнице, „Раднички“ је био конкретнији, но не и прецизнији, односно, голман Јадра је био сјајан на голу. Ипак, око 70. минута, одбрана је срушена. Чинило се да је тиме меч и решен, али грешку праве и Шапчани свега неколико минута касније, а у казненом простору прекршај прави Савић, а арбитар Бурмазевић показује на белу тачку. Као и код 0:0, „Раднички“ напада свим силама, но до заслужене победе долази тек у надокнади.
За викедн „Раднички“ гостује у Штитару, у четвртом колу Окружне лиге.