17. септембар 2015.17. сеп 2015.

“МИНАКВА” ОСТАДЕ ЖЕДНА

ЖРК “Минаква – Војводина” - ЖРК “Медицинар” 27:30 (16:13)
У ИИ колу супер лиге за жене екипа “Медицинара” гостовала је у Новом Саду екипи “Минакве”. Више него заслужено Шапчанке су на првом гостовању забележиле врло вредну победу од 30:27 (13:16).
Прво полувреме протекло је у благој предности домаће екипе од 2 до 3 гола.
Међутим, други део меча доноси сасвим другу причу. У првих пет минута ИИ полувремена “Медицинар” стиже до изједначења. Након тога преузима вођство у своје руке и предвођен поново сјајном Аном Радовић задржава предност до краја утакмице и заслужено слави на врућем терену.
Морамо поред капитена Радовић истаћи и добру игру Дуње Враголић, Александре Ручнов, Јелене Зечевић као и вредне одбране у другом делу меча голмана Бојане Шимшић.
Наредни меч Шапчанке играју са почетком у 17,00 часова у хали “Гимназије” против екипе “Кикинде”, старог дужника “Медицинара”.
ЖРК “Медицинар”: Враголић 6, Обреновић, Веселиновић, Милошевић 1, Чворић, Мандић, Ручнов А. 3, Карић, Шимшић, Месарош 1, Зечевић 3, Радовић 14., Кукић, Нинковић 1, Андрић 1.