КОШАРКА

Убедљиве победе и убедљив пораз

ОКК „Шабац“ ““ ЖКК „Љубовија“ 94:56 (27:19, 31:7, 14:12, 22:18)
ЖКК „Плеј Оф“ - ЖКК „Дуга“ 32:83 (12:23, 4:21, 3:22, 13:17)
Поглед на резултате по четвртинама сасвим је довољан да се уочи однос снага између шабачких клубова и остатка јужне групе Друге женске кошаркашке лиге. ОКК „Шабац“ јесте играо, по табели, дерби против Љубовије, али је разлика на табели много мања од разлике у квалитету. Као и до сада, Шапчанке су у прве две четвртине решиле меч, а онда су и млађе добиле прилику у наставку.
За читав меч, „Дуга“ је примила свега 32 поена. Остаје питање одакле идеја Ужичанкама да праве две екипе које су на зачељу и не могу да парирају ма ком ривалу, коме је то у интересу?, али то је питање за њих. Попут градског ривала, „Дуга“ је одрадила још један лакши тренинг, спремајући се за градски дерби кроз два кола. Није било тренутка у Ужицу да су тимови изгледали равноправно.
„Шабац“ има максималних 12:0, две победе више од другопласиране Дуге. У среду, лидера очекује гостовање у Лозници, а другопласирана екипа одлази у Лајковац три дана касније.
ОКК „Шабац“ ““КК „Раднички 1950“ 67:92 (21:20, 23:24, 10:27, 13:21)
Није могао „Шабац“ да избегне трећи пораз у низу. За овдашњи тим, Крагујевчани су прејаки. Није слутио почетак да ће бити оволики минус на крају. Потпуно су домаћи парирали Шумадинцима у првих 20 минута. Нису дозвољавали нападу лидера да се истакне. На великој паузи било је нерешено. Ипак, у трећем и четвртом периоду, меч није личио на дерби, већ на утакмицу екипа из различитих рангова. „Раднички“ се распуцао. Није крагујевачки тим задао проблеме само у нападу, већ и у одбрани. Потпуно је затворио свој рекет, принудио Шапчане на шутеве из тешких позиција. За 20 минута примили су свега 23 поена и убедљива победа била је извесна.
ОКК „Шабац“ наставља борбу за опстанак. Они и „Студент“ деле 12. и 13. позицију са 5 победа и 13 пораза, а низ тешких утакмица, шабачки кошаркаши настављају у Прибоју.