13. april 2017.13. apr 2017.
TRADICIONALNI, 16. “ŠABAČKI POBEDNIK”

ŠOTOKAN PROMOCIJA

Krajem aprila i početkom maja šotokan reprezentativce Srbije očekuju državno i Evropsko prvenstvo, a jedna od poslednjih provera bio je turnir u našem gradu. Borbu na Šabačkom pobedniku vodili su karatisti iz cele Srbije svih kategorija (220 boraca, 29 klubova). Sa ovog područja nastupili su: “Soko” Majur (12 medalja), “Krupanj” (8) i domaćin “Šabac” (26) koji kao domaćin nije učestvovao u generalnom plasmanu. Majurci su osvojili ekipno drugo mesto, iza “Mladost” Odžaka, ispred “Jagodine”.
Zlatni “sokoli” postali su: Mladen Sević, Nađa Ćosić, Anja Petrović, kao i tri kata tima (Savić, A. i V. Sarić; Gligorić, Šobot, Ninković; Ćosić, Gligorić, Petrović). Uz zlatna odličja, karatisti iz Majura su osvojili tri srebra i tri bronze. Najsjajnije medalje u Krupanj odneli su Aleksa Ostojić i Miloš Jovanović, a kolekciju su obogatila i dva srebra, odnosno četiri bronze. KK “Šabac” na kontu ima osam trijumfa: Ana Bojičić (2), Teodora Mitrić, Srđan Ćirić, Mihailo Karić, ženski kata tim (Mitrić, Šainović, Bojić), miks kata (Letić, Jana, Popović) i borbe (Ćirić, Vidović). Uz to, domaćin je zaslužio i po devet drugih i trećih mesta.