27. april 2017.27. apr 2017.
TEKVONDO – PRVENSTVO SRBIJE ZA SVE KATEGORIJE

DVANAEST ŠAMPIONA

Šabački tekvondisti tokom dva dana državnog šampionata u Beogradu, osvojili su ukupno 36 medalja, a 12 boraca od vikenda su zvanični prvaci države
Dva seniorska zlata osvojili su borci “Letnjikovac Eliksira” Ivan Purešević u kategoriji do 68 kg i Ivan Karajlović do 80 kg. U finalu, Purešević je savladao Šućura, Karajlović Rabijca. Do seniorskog finala stigla je i Dragana Gladović (KBS “Volf”), kategorija do 49 kg gde je poražena od Vanje Stanković. Uz njeno srebro, seniorima su pripale i četiri bronze: Nikola Lazić, Jovan Bosnić, Marko Karajlović i Vanja Mićić (svi Letnjikovac). Šabački “Letnjikovac Eliksir” osvojio je i ekipnu titulu među muškim seniorskim ekipama.
Juniorski šampioni iz Šapca su: Nataša Lazić, Vanja Mićić i Marko Tomić (svi Letnjikovac), potom Marko Marković (TK “Šabac”) i Nemanja Matić (TK “Viner Čivi”). Srebro su kući doneli: Mateja Vučinić, Viktor Puškić, Filip Mitrović (svi Šabac) i Andrijana Živković (Letnjikovac). Letnjikovčanima su pripale i tri bronze koje su zaslužili Milica Đorđević, Bojan Stefanović i Jovana Jelisavčić. Ekipno, Letnjikovac treći, Šabac četvrti.
Kod kadeta najzapaženija Ana Tijanić (Šabac). Njen klupski kolega Marko Lazić dostigao je stepenik niže na postolju, a srebra su poneli i troje tekvondista “Viner Čivija”: Ksenija Spajić, Petar Katavić, Vuk Matović. Milica Tijanić (Šabac) zauzela poziciju tri svoje kategorije. “Viner Čivi” ekipno sedmi kadetski tim Srbije, “Šabac” osmi.
TK “Šabac” je dominirao među pionirskim reprezentima našeg grada. Uroš Danojlić i Žarko Krajišnik najbolji su u svojim kategorijama. Pionirski šampion postao je i Lazar Ilić (Viner Čivi). Pionirske bronze pripadaju Jovani Živanović (Š), Jani Đurić (Š), Dunji Katavić (VČ), Nemanji Mićiću (VČ), Milošu Markoviću (VČ) i Jovanu Pavloviću (L). “Šabac” ekipno peti među pionirima 8–9 godina.