3. novembar 2011.3. nov 2011.
RUKOMET: MERKUR SUPER LIGA SRBIJE

PRVI PORAZ PLAVIH

Metaloplastika ZK - Partizan 21:23 (11:15)
U paklenoj atmosferi šabačke hale „Zorka“ igrači Partizana naneli prvi poraz rukometašima Metaloplastika ZK
Metaloplastika ZK: Rajičić, Karanović 3, Živanović, Aleksić, Krečković, Marjanović 7, Dragaš 7, Medurić 1, Vidaković, Marković, Arsić, Grujičić 2, Novaković, M.Mitrović, L.Mitrović 1, Teodorović.
Partizan: Vasić, Milošević 2, A.Ilić, Mandić 2, Radanović 1, Dimitrijević 1, Maksić 6, Milić, Radivojević, Babić, N.Ilić 4, Milinić, Kostadinović 4, Mešter 3, Marsenić, Potić.
Šabac, hala „Zorka“. Gledalaca 2. 500. Sudije: Mošorinski (Zrenjanin), Pandžić (Novi Sad). Sedmerci: Metaloplastika ZK 5 (4), Partizan 2 (1). Isključenja: Metaloplastika Z.K. 6 minuta, Partizan 2 minuta.
Metaloplastika ZK je u sedmom kolu domaćeg rukometnog šampionata izgubila na svom terenu od beogradskog Partizana rezultatom 21:23 (11:15). Partizan se već na početku meča rezultatski odlepio na račun grešaka Šapčana, da bi u nastavku susreta sačuvao stečenu prednost i trijumfovao. Krunisanje, odlično izgrađenih napada Metaloplastike ZK onemogućavao je odlični golman Beograđana Milić, koji je zasigurno bio najbolji u redovima crno-belih.
Metaloplastika ZK je započela utakmicu odličnom odbranom 5-1, ali je u napadu prilikom pogrešnih dodavanja otvarala kontre i polukontre Partizanu koji u devetom minutu dolazi do prednosti od četiri pogotka i vodi sa 6:2. Šapčani su 23. minutu uspeli da sustignu prednost rivala na samo gol zaostatka ali su nizom grešaka u napadu dozvolili da Partizan na poluvreme ode sa četiri gola prednosti 11:15.