28. novembar 2024.28. nov 2024.
Pet godina Mini lige u gimnastici (foto: Lj. A.)

Pet godina Mini lige u gimnastici (foto: Lj. A.)

GIMNASTIKA: MINI LIGA

Tradicionalni susreti

Klubovi iz pet gradova nastupili su u sali Šabačke gimnazije na već tradicionalnom kolu Gimnastičke mini lige. Susreti su dočekali petu godinu trajanja, a u ovom bazičnom sportu predstavilo se 166 gimnastičarki iz: Kragujevca, Smedereva, Valjeva, Požarevca i Šapca.

Učesnice su podeljene u četiri starosne kategorije (od prvog do trećeg razreda osmoletki, četvrti i peti, od šestog do osmog razreda i srednjoškolke). Standardno se takmiče u pet disciplina: parter, greda, preskok i razboj, a ove godine je zbog velikog broja učesnica program obuhvatao samo parter i razboj.

-Ideja je potekla od gimnastičkog kluba „Kami“ iz Šapca gde su treneri želeli da omoguće svim devojčicama da osete duh takmičenja. Dobili su podršku roditelja. Gimnastika kao individualni sport ima svoje kriterijume za zvanična takmičenja, te ko ne zna takmičarski program u celini, već samo pojedine elemente, nema mogućnost za takmičenje. Zato su ova druženja postala omiljena - ističe Milena Spasojević, predsednica šabačkog kluba „Kami“, dodajući da se susreti organizuju i u drugim gradovima, te da su najpre nastupali klubovi iz Kragujevca i Loznice, a potom su se pridružili Valjevo, Smederevo, Vršac, Požarevac. Jedne godine učestvovali su i Zaječar i Niš.

-Posle ovih takmičenja imamo osećaj da smo uradili nešto važno za decu, za nas trenere i za promociju ovog teškog sporta. Činjenica da opstajemo već pet godina i da ostali klubovi žele da nam se pridruže, znači da idemo u pravom smeru.

Najnoviji broj

16. januar 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa