Roman „(Ne)stvarna“ donosi priču o dve junakinje čiji se životi prepliću. Mlada Šapčanka Kristina Simić srednjoškolskih dana otkrila je ljubav prema lepoj pisanoj reči. Do sada je napisala dva romana
Mlada Šapčanka Kristina Simić u svom novom romanu „(Ne)stvarna“ sumirala je lepotu života, snagu ljubavi, težinu gubitka, moć nadanja.
Tokom srednjoškolskih dana otkrila je ljubav prema lepoj pisanoj reči. Prvi roman „I posle tebe ti“ napisala je u tinejdžerskom dobu, ali je čekala pravi trenutak da knjigu objavi. Kaže da je bio izazov stilski i tematski roman prilagoditi nešto starijim čitaocima.
Foto: Nenad Bogićević
-U tom trenutku nisam mislila da ću se ozbiljnije baviti pisanjem. Beležila sam za sebe i zbog sebe. Dugo godina sam pisala dnevnik. Još uvek beležim dragocene trenutke. Pisanje je lekovito– kaže Kristina na društvenoj mreži Instagram poznata kao „Moj foto dnevnik“.
Foto: Nenad Bogićević
-Fotografisala sam za svoju dušu, zatim objavljivala citate. Beležim svakodnevne trenutke i u njima pronalazim inspiraciju. Slično je bilo i sa oba romana, nastali su spontano, iz srca.
Roman „(Ne)stvarna“ donosi priču o dve junakinje čiji se životi prepliću. Ginekološko- akušerska sestra i mlada žena koja se bori za potomstvo sreću se u bolnici. Od tog trenutka za njih sve se menja. Kristina je u knjigu unela emocije, maštu, i spojila svoje dve velike ljubavi.
[b]Knjiga kao svadbeni dar Nakon što je roman završen Kristina je krenula u potragu za izdavačkom kućom. No, budući suprug je „preduhitrio“ i prosledio rukopis izdavačkoj kući „Samo korak“ uz napomenu da je to svadbeni dar. I to je bio početak uspešne saradnje.
-Radim kao babica u Opštoj bolnici „Laza K. Lazarević“ u Šapcu. Tokom jednog dežurstva i treće smene shvatila sam da je moj posao divan i da može da bude osnova za roman. Slušajući priče starijih koleginica nisam imala dilemu da upravo majčinstvo i osećanja vezana za odnos dete-majka treba da budu osnova za knjigu. Ljubav pre svega.
Slušajući priče starijih koleginica nisam imala dilemu da upravo majčinstvo i osećanja vezana za odnos dete-majka treba da budu osnova za knjigu. Ljubav pre svega.
Ističe da su starije koleginice emotivno reagovale kada su pročitale roman, što joj je posebno drago. Svoj profesionalni poziv posebno ceni.
Fotografisala sam za svoju dušu, zatim objavljivala citate. Beležim svakodnevne trenutke i u njima pronalazim inspiraciju. Slično je bilo i sa oba romana, nastali su spontano, iz srca
-Za mene medicinski radnici u mantilima uvek su bili heroji. Posebno kada sam bila mala. Želela sam da budem jedan od njih. Godinama kasnije želja mi se ostvarila. Osećaj kada vam je u rukama tek rođena beba je neopisiv. Smeh, suze, odgovornost – kaže uz osmeh Kristina i priseća se prvog porođaja. -Bila sam veoma uplašena, ali istovremeno i srećna. Plakala sam od radosti. Prihvatiti nov život u trenutku rođenja je fascinantno.
Kristina planira da nastavi da se bavi pisanjem, i polako prikuplja informacije i inspiraciju za novo delo. Ističe da je još uvek pod utiskom promocije (Ne)stvarna i da je za nju ceo prosec bio magičan.