2. april 2015.2. apr 2015.
KARATE: KLUB KAIŠIN

U NAPULjU 10 MEDALjA

Pre desetak dana u Italiji (Napulj) održano je Prvenstvo Evrope u fudokan karateu. U sastavu reprezentacije nastuplio je osam takmičara iz karate kluba „Kaišin“ iz Šapca. U konkurenciji od oko 800 takmičara ovog kluba osvojili su 10 medalja.
Nenad Đuričić -Rus srebro-enbu, drugo mesto kate ekipno, treće mesto kata pojedinačno, treće mesto borbe pojedinačno Branko Stanojević drugo mesto enbu, drugo mesto enbu midž, drugo mesto kate ekipno, drugo mesto kobudo Sandra Kovačević drugo mesto, kate ekipno, četvrto mesto kate pojedinačno Kristina Mijailović drugo mesto kata pojedinačno, drugo mesto kate ekipno Jovana Gajić, treće mesto, điu ippon kumite, ekipno. Pavlović Aleksandar je ušao među 16 u pojedinačnim katama. U istoj kategoriji Stevan Pekeč izgubio je u drugom krugu u kategoriji od preko 60 takmičara dok je Ilija Milošević izgubio prvi meč.
Tri dana pred odlazak na evropsko prvenstvo, održano je polaganje za majstorska zvanja. Majstorske pojaseve nivoa 1. dan osvojili su: Katarina Petrović, Milica Omerović, Barac Ivan, Krgović Miloš i Tovilović Filip. Đuričić Nenad je položio za zvanje 2. dan dok je Saša Kovačević, trener ovog kluba položio za zvanje 4. dan.