2. jul 2015.2. jul 2015.
ATLETIKA: BALKANIJADA ZA MLAĐE JUNIORE

BALKANSKA BRONZA JASMINE PRUGINIĆ

Šabački atletičari i ove godine nastavljaju niz balkanskih medalja! U subotu je u Sremskoj Mitrovici održana Balkanijada za mlađe juniore na kojoj je članica AŠK-TEMPA, Jasmina Pruginić osvojila bronzanu medalju u disciplini 2.000 m stipl.
- Jasmina se do zadnjih 150 metara borila sa Turkinjom za prvo mesto, a onda je na poslednjoj vodenoj preponi izgubila korak i pala u vodu. Taj njen peh iskoristila je hrvatska atletičarka i u zadnjih 5 metara uspela da je pobedi, izjavio je njen trener Borko Antonić.
Jasmina već u subotu putuje u Kolumbiju na Svetsko prvenstvo gde očekuje ulazak u finale u istoj disciplini.
Istog vikenda u rumunskom Pieteštiju, Jagoda Zečević je trčala Balkanijadu za juniore gde nije uspela da odbrani prošlogodišnju titulu na 1.500 metara, završivši trku na petom mestu.