Инфо

Берза

 • aero 801 ⚫ 0,00%
 • aven 1.100 ⚫ 0,00%
 • enhl 680 ⚫ 0,00%
 • epin 2.740 ⚫ 0,00%
 • fint 553 ▼ -0,36%
 • hmbg 510 ⚫ 0,00%
 • kmbn 2.705 ▼ -1,56%
 • kmbnpb 1.110 ▼ -3,48%
 • niis 683 ▼ -1,73%
 • rso15122 111,43 ▲ 0,42%
 • rso17168 101,00 ▲ 1,62%
 • rso18173 101,50 ▲ 0,50%
(13. август 2015.)
ИНИЦИЈАТИВА СЕЛО-ГРАД

Родна равноправност бољи положај жена


Тема конференције за новинаре Иницијативе“Село-град“, одржане прошлог уторка, била је родна равноправност. Како је истакнуто, покренута је иницијатива за формирање Савета за родну равноправност града Шапца, а на основу Националне стратегије за унапређење положаја жена и родну равноправност, Закона о равноправности полова и Приручника за родну равноправност на локалном нивоу .
- Ово тело може непосредно утицати на креирање политика и доношење одлука, ефикасно обављати активности уродњавања и укључивати у то представнике шире друштвене заједнице, навела је др Јасмина Живковић, одборница у Скупштини града.
Говорећи о тешком положају жена у селима и њиховој углавном маргинализованој улози у одржавању газдинства, Маријана Лукић, повереница у Штитару, указала је да би потпуно остваривање родне равноправности позитивно утицало на продуктивност и раст пољопривредне производње, и уопште, унапређење услова живота на селу.

Најновији број

13. јун 2019.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa