19. novembar 2015.19. nov 2015.
PRVA A VATERPOLO LIGA – 3. KOLO

Sami na Čelu

VK „ŽAK“ – VK „Šabac“ 5:24 (1:6, 1:7, 1:5, 2:6)
Bazen SC „Jezero“. Gledalaca 40. Sudije: Krstonošić i Putniković (oba Beograd). Isključenja: ŽAK 12, Šabac 5
Konačan rezultat najbolje pokazuje odnos snaga u bazenu. Pre meča „Šabac“ je važio za apsolutnog favorita, a taj epitet poptuno je opravdao ove subote. Od prvog minuta bilo je jasno da je jedina nepoznanica sa kojom razlikom će „Šabac“ slaviti. Posle nekoliko minuta bilo je 2:1, a već na isteku osmog 6:1. Na poluvremenu 13:2, a nije se mnogo razlikovalo ni drugo poluvreme. Domaći su samo u poslednjem periodu uspeli da postignu više od jednog gola.Svoje veče imao je reprezentativac Rusije, Balakirev, koji je postigao šest golova, a pratili su ga Rackov i Šormaz sa četiri.
Ono što je najvažnije, posle tri kola, „Šabac“ je usamljen na prvom mestu Prve A lige sa maksimalnih 6 bodova, dok ga sa 4 prate: „Stari Grad“, „Beograd“, „Banjica“ i „Dunav“. Upravo drugoplasirani tim, „Stari grad“ ugostiće Šapčane u derbiju četvrtog kola.