25. novembar 2021.25. nov 2021.
Jug ipak prejak - detalj sa meča protiv Valisa u Super ligi Srbije (foto: VK Šabac - fb)

Jug dominirao protiv Šapčana

Očekivano učesnik Lige šampiona i favorit iz senke za najviši plasman u tom takmičenju, dubrovački "Jug" savladao je u drugom kolu turnira Regionalne premier lige ekipu Šapca 5:12 (3:3, 1:3, 1:3, 0:3).

Prvi period bio je potpuno izjednačen, Šabac je tri puta vodio, Dubrovčani su se toliko puta vraćali i na odmoru je rezultat bio neodlučan. Brza tri gola u drugom delu donela su osetnu prednost Jugu. Posle takvog starta, Šabac je zaigrao znatno bolje u defanzivi, gotovo sedam narednih minuta nije primio gol, no nije se u istom periodu istakao efikasnošću i postigao je samo jedan pogodak. Na polovini treće četvrtine Repanović je primako Šapčane na samo dva gola zaostatka, 5:7, međutim od tog trenutka potpuno Dubrovnik dominira i ostvaruje ubedljivu pobedu.

Ovog puta najefikasniji bio je Repanović sa tri pogotka, koliko je postigao Benić na drugoj strani. Šabac je nastupao oslabljen, bez kapitena Markovića, odnosno reprezentativca Stojanovića i mladog Vasovića.

Već od 17 časova ekipa Ante Vasovića igra protiv još jednog velikog rivala, ekipe Partizana u trećem kolu.