23. oktobar 2023.23. okt 2023.
Sitno odbrojavanje do Festivala

Sitno odbrojavanje do Festivala

Počela je sedmica na čijem kraju nas očekuje 23. šabački Internacionalni Blues& jazz festival. Ovaj put poslednja subota i nedelja oktobra biće rezervisane za posebno muzičko iskustvo i bluz, džez, fank i rok ritmove u Šabačkom pozorištu.



Koncerti su u 20:30 i 22 časa u subotu i nedelju. Festival otvara austrijsko-italijanska kombinacija Rafael Vresing i Soul gift band. Nakon njih na scenu izlaze Beograđani, Blues tone.

Dan kasnije veče otvara jedan od najpoznatijih svetskih muzičara na klasičnoj gitari Matias Duplesi u tandemu sa Žeremijem Žuvom. Muzičari poznati, priznati i nagrađivani na najvećim festivalima.



Festival zatvaraju Novosađani, Nemanja Zlatare i Funktastic coalition group.

Svaki od izvođača donosi specifični zvuk, poseban stil i drugačije iskustvo i unikatno zadovoljstvo.

Ulaz je slobodan oba dana. Organizator šabačkog Internacionalnog blues&jazz festivala je Džez i bluz udruženje Šabac, prijatelji Festivala, uz pokroviteljstvo Grada.

U narednim danima na našem sajtu čitajte po nešto o svakom od izvođača ove godine.
D. B.

Najnoviji broj

14. avgust 2025.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa