17. februar 2024.17. feb 2024.

Metaloplastika bez četvrtfinala

Metaloplastika Eliksir - Valur 28:30 (16:12).

Metaloplastika Eliksir neće igrati u četvrtfinalu EHF kupa. Valur je u meču punom preokreta uspeo da pobedi i u Šapcu.

Nakon nekoliko neuspešnih napada na samom početku meča i perioda gol za gol, Islanđani prvi prave seriju i stiču višak od tri gola 6:9. Nakon tajmauta Matića počinje drugačiji tok duela. Najpre Metaloplastika pravi seriju 5:0, a potom i 4:1 i u finišu perioda na semaforu piše 15:10. Arsić se ističe na golu.

Kao i prvo, tako je Valur počeo i drugo poluvreme. Do 45. minuta su nadoknadili svaki minus, izjednačili rezultat i najavili neizvesnostdo kraja.

U ovom periodu iskusni Petrson je igrač odluke. U nekoliko navrata je iznudio prekršaj u napadu Metaloplastike koristeći veliko internacionalno iskustvo.

Neizvesnost u finišu sprečio je krilni igrač Podarson, najopasniji u kontranapadu, a uspeo je da iznudi i isključenje u ključnim trenucima. U globalu presudilo je iskustvo.