5. март 2024.5. мар 2024.
Н. Драговић (фото: ВК Шабац Еликсир - Ј. Р.))

Шабац поражен у Београду

Ц. Звезда - Шабац Еликсир 14:9 (6:2, 2:4, 0:2, 6:1).

Ватерполисти Шабац Еликсира пружили су бољу игру у Београду него неколико дана раније против Радничког, али исход није био другачији. Претрпели су други пораз од наставка сезоне.

С. Живојиновић (фото: Глас Подриња - Ј. Р.)

Слабо је почео Шабац, допустио минус четири након осам минута, но онда је у предстојећа два периода заиграо на нивоу јесени и првог дела сезоне. Узвратили су са четири гола у другом кварталу, а онда у трећем попунили све празнине у одбрани не дозвиливши релано другој екипи у Србијо да постигну гол.

У последњих осам минута тимови су ушли у егалу, 8:8. Ипак, као да је развој ситуације у претходном делу утакмице извукао сву енергију Шапчанима, некомплетним и у овом дуелу. Звезда је доминирала и остварила сигурну победу.

Следи викенд паузе за све, а потом и додатни одмор за Шабац Елискир с обзиром да је меч планиран за 16. март одложен за седам дана због обавеза Вукова у А1 Регионалној лиги.