17. новембар 2016.17. нов 2016.
СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШЕ

ЗЕБЊА У СРЦИМА

РК „МЕТАЛОПЛАСТИКА“ ““ РК „ШАМОТ 65“ (А) 23:26 (12:12)
Хала „Зорка“. Гледалаца: 1.500. Судије: Кнежевић и Лончаревић (Београд). Седмерци: Металопластика 2 (2), Шамот 3 (3). Искључења: Металопластика 2, Шамот 6 минута.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић (8 одбрана), Драгићевић 4, Воркапић 3, Миловановић 4, Драгутиновић 4, Срдановић, Дошен, Мариновић 2, Рајковић 2, Петровић 1, Миленковић (4 одбране), Ђукић 2, Протић, Митровић 1, Јевтић, Бозољац.
Ситуација још није безизлазна, али нико више не може да каже да није критична за „плаве“. Нови пораз у Шапцу задржао је Металопластику на самом дну, у зони испадања. Још један извештај о наступу Шапчана изгледа као претходни. Први део био је врло изјендачен, нико није стварао осетну предност, да би у наставку деловало како домаћи имају меч под контролом, иако се то на семафору оцртавало највише кроз плус три, 17:14. Деловала је „пластика“ свежије, међутим, код 22:20 у 52. минуту, све је стало. Уследиле су грешке у нападу, исхитрености, промашаји чистих зицера, испуштање лопти, а у одбрани пропусти какве тим сачињен од играча старијих од 30 година, бивших репрезентативаца, предвођен Ратком Николићем, не пропушта. Све је пало у воду, и то пред 1.500 гледалаца. Више нема утакмице која није императив за Металопластику, тако је и против Партизана, највероватније у среду у хали “Зорка“.
ТАБЕЛА:; 1. Динамо (П) 17; 2. Војводина; 3. Ц. Звезда (-1) 17; 4. Шамот 15;; 5. Слога (П) (-1) 12; 6. Спартак (-1) 11; 7. Партизан (-1) 8; 8. Рудар 8; 9. Морава 8; 10. Пожаревац 7; 11. МЕТАЛОПЛАСТИКА 6; 12. Југовић 2.