9. март 2017.9. мар 2017.
КАРАТЕ

МЕДАЉЕ ИЗ ВАЉЕВА И ПОЖЕГЕ

Два овдашња клуба “Сенсеи” и “Самурај” освојили су 12 медаља на Меморијалу Светлане Радојевић” у Ваљев. Карате федерација Србије и КК “014” угостили су 30 клубова (345 такмичара).
Злато кући је донео Лазар Илић (КК “Сенсеи”) у катама (класа Ц). Појединачна ката одличја освојили су из редова “Сенсеиа”: Теа Тепић (класа Д – сребро), Андреј Маричић (апсолутна) и Дуња Миочиновић (класа Д) бронзе, док су међу “самурајима” заблистали “сребрни” Никола Елор (класа Д) и Бојан Павловић (класа Ц), односно “бронзани” Михаило Јанковић (класа Д) и Лука Ђукић (класа Ц). Кате екипе КК “Самурај”, полетарци (М. Јанковић, Л. Радовановић, Д. Јанковић) освојили су друго, а њихове клупске колеге, пионири (Н. Елор, М. Ћосић и М. Јанковић) треће место.
Шабачки “Сенсеи” имао је освајаче одличја и у борбама. Лазар Илић и Андреј Маричић заслужили су бронзе у Ваљеву.
Дан касније, у Пожеги, каратисти “Сенсеија” били су најбољи у три категорије. Илић је славио злато у катама и борбама, Маричић у апсолутној категорији ката и био 3. у борбама, а ката тим (Илић, Маричић и Станимировић) стекли су вицешампионски епитет.