4. мај 2017.4. мај 2017.
ДЕСИЛО СЕ, ТРЕБА УСТАТИ
ШАБАЧКИ ВАТЕРПОЛИСТИ ПРЕД ТРИ ПОСЛЕДЊА КОЛА У СУПЕР ЛИГИ

Синоћ су Шапчани дочекали „Стари Град“ на домаћем базену. Немамо резултат у дану када шаљемо лист на штампу, али ако је све било у складу са очекивањима „Шабац“ има 3 бода више у односу на табелу коју видите
Београђани нису смели бити тежак опонент овдашњим ватерполистима, али требало је опоравити тим после прекида сјајног низа. Претходне сезоне „Војводина“ је прекинула пут домаћих ка полуфиналу плеј офа, а ове двогодишњи низ непобедивости на домаћем базену. Као и увек у дербију, одлучују психологија и неки тренуци, минути. „Лале“ су почетком треће четвртине реализовале пет узастопних напада, прелако 6:4 претвориле у 6:9. У сјајној атмосфери „Шабац“ је успео да се врати, имао неколико прилика за изједначење, можда је Тенжерин покушај прешао замишљену гол линију, али све је то сада прошлост. Синоћ „Стари Град“ и „Ваљево“ кроз 9 дана су дуели на којима треба укњижити шест бодова, а онда се припремати за спектакл гостовање великог „Партизана“ и пут у Нови Сад, град где су Шапчани умели да побеђују. Зависно од исхода дербија „Партизана“ и „Звезде“ јуче, „црно–бели“ су или на корак од титуле или је поново све отворено.
ТАБЕЛА: 1. Партизан 15; 2. Ц. Звезда 12; 3. ШАБАЦ 9; 4. Војводина 9; 5. Стари Град 3; 6. Ваљево 3.