22. септембар 2011.22. сеп 2011.
РУКОМЕТ: СУПЕР ЛИГА

РУТИНСКА ПОБЕДА НА СТАРТУ

МП “Зорка Керамика“ (Шабац) ““ “Смедерево“ (Смедерево) 33:22 (16:12)
Према очекивањима, “Металопластика ЗК“ је без већих потешкоћа савладала рукометаше “Смедерева“ у првом колу Супер лиге. Следи старт у СЕХА лиги
Хала Гимназије, гледалаца 400. Судије: Савић и Радуловић (оба Београд). Седмерци: МП “Зорка Керамика“ 2 (2), Смедерево 10 (6). Искључења 12, Смедерево 8 минута.
МП “Зорка Керамика“: Рајичић 14 одбрана (1), Карановић 1, Алексић, Кречковић, Видаковић, Марјановић 2, Драгаш 7, Медурић 3, Марковић 3, Грујичић 4, М. Митровић 5, Л. Митровић 8, Теодоровић, Арсић 3 одбране (2).
“Смедерево“: Богдановић 8 одбрана, Радосављевић 3, М. Ристић 4, Стојковић, Костић 2, Милентијевић, Тодоровић, Којић 4, Радојковић, Палоћевић 2, Јовановић 2, Трумбеташ 2, Војиновић, Ристић 1, Добрић 4 одбране
Играч утакмице: Лука Митровић (МП “Зорка Керамика“)
Рукометаши “Металопластика Зорка Керамике“, у меч 1. кола Супер лиге, ушли су као велики фаворити у дуелу против гостију из Смедерева, и на паркету су у потпуности оправдали ту улогу.
Смедеревци су држали резултатски прикључак само у првих 10 минута, међутим, после тог периода, Шапчани праве серију и долазе у вођство од 8:4, када је утакмица практично била преломљена. Предност је расла, те је око 20. минута било 12:6, а гости су најближе “Металопластици“ пришли на 3 гола заостатка. Након првог дела, на семафору је стајало 16:12, али већ онда је било јасно да су плави много квалитетнији тим.
У другом полувремену на паркету је постојала само једна екипа. Предност са полувремена је убрзо увећана, и већ је у 36. минуту износила 7 голова. Како је победа била и дефинитивно осигурана, тренер домаћих, Новаковић, пружио је шансу и млађим играчима. Одбрана 5 ““ 1, коју је форсирала “Металопластика ЗК“, била је нерешива за госте. Са друге стране, одличну ролу имали су бекови плавих, који су, уз контра нападе, сјајним шутевима повећавали разлику на семафору. У једном тренутку, она је износила 13 голова разлике, 5 минута пре краја. Коначних 33:22, представља реалан однос снага ове 2 екипе. Овим тријумфом, “Металопластика ЗК“ је дошла на водећу позицију суперлигашке табеле после 1. кола.