26. новембар 2015.26. нов 2015.
РУКОМЕТНИ ЧЕЛЕНЏ КУП – 3. КОЛО

Близу, али недовољно

РК ”МЕТАЛОПЛАСТИКА” – РК „ВИЗЕ“ (Бел) 29:25 (15:11)
Шабац – Дворана: Зорка. Гледалаца: 1.200. Судије: Емил и Ернест Агхакиски (Азербејџан). Седмерци: Металопластика 3 (3), Визе 4 (4). Искључења: Металопластика 8, Визе 6 минута.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Миловановић 1, Стевановић 1, Кажић 1, Дошен, Мариновић, Илић 10, Остојић 3, Марковић, Арсић (15 одбрана), Јездимировић 1, Митровић, Драгићевић 8, Јевтић, Ивановић 4, Петровић.
ВИЗЕ: Гургумис, Гава 2, Глеснер 6, Ванлоу, Лупица, Еубелен, Гарадон, Данези 3, Динсе, Флајс 2, Ванкосен 1, Попивода 3, Кутаија 3, Неивил 5.
Успела је Металопластика, у неколико наврата да надоканди заостатак од шест голова, од 35 минута до краја играло се „на ивици”, резултат се кретао између пет и шест голова предности за Шапчане, а чинило се да је наредна рунда ту, када су повели, осам минута пре краја, 26:19. Ипак, спретнија и срећнија екипа у завршници били су Белгијанци. Пречка Јездимировића, као и гол из трећег покушаја неколико минута раније пресудили су коначног победника и учесника осмине финала „Челенџ купа”.