26. новембар 2015.26. нов 2015.
ПРВА А ВАТЕРПОЛО ЛИГА – 4. КОЛО

Максимално и после Четири кола

ВК “Стари град” – ВК “Шабац” 9:11 (3:3, 0:2, 1:3, 5:3)
Базен Милан Гале Мушкатировић (Београд). Гледалаца: 100; Судије: Балажевић и Петровић.
СТАРИ ГРАД: Кукић, Илић 1, Спасић, Филиповић, Ракић 2, Ђујић 1, Алијагић 2, Гаговић, Рађеновић, Шећеровић, Симић, Мацић, Чучковић 3, Митровић. Тренер: Мијалковски
ШАБАЦ: Алексић, Петровић, Поповић 2, Пролић, Носовић 2, Рацков 4, Цар, Матовић 2, Богићевић, Лончарић 1, Тенџера, Поповић, Мијатовић. Тренер:Стругар
Сасвим заслужено, ватерполисти Шапца освојили су нове бодове, остварили су нови тријумф којим су очували максималан учинак, прву позицију, а како су савладали још једног кандидата за плеј оф, на гостујућем базену, показали и да су сада већ једни од главних фаворите за доигравање.
“Шабац” је држао конце игре у својим рукама, контролисао меч већим његовим делом. После изједначеног првог периода, изједначеног и ефикасног, уследиле су друга и треће четвртине које су решиле питање победника. Врло расположени Рацков, праћен Поповићем, Носовићем и Матовићем, створили су велика четири гола вишка, 8:4 пред последњи период. Јесте “Стари град” одиграо боље у последњих осам минута, али је “Шабац” сачувао стечено у прва 24 минута, остваривши нови тријумф.
Максималан учинак држи “Шабац” на врху, док је први пратилац сада “Београд”. Управо ова два ривала, у Шапцу, одмериће снаге 12. децембра, у 5. колу. Сада следи недељу дана паузе.
Будућност ватерпола
Током викенда у Шапцу је одржан квалификациони турнир Купа Србије за територије под ингеренцијом Ватерполо савеза Централне, Западне и Јужне Србије, за узраст 2001. годишта. Прва два места, која воде у даље такмичење, освојили су ватерполисти крагујевачког “Радничког” и домаћег “Шапца”.
На коначној табели, први је био тим из Крагујевца, “Раднички” са максималне три победе, “Шабац” је имао учинак 2:1, док су “Валис 93” (Ваљево) и “Краљево” имали један тријумф и два пораза. Ван конкуренције, такмичио се и “Валис” (Ваљево).
Резултати: Валис – Краљево 17:6, Валис 93 – Раднички 0:13; Краљево – Валис 93 14:5, Шабац – Валис 12:13; Шабац – Валис 93 12:7, Раднички – Краљево 35:1; Шабац – Раднички 3:29, Валис – Валис 93 5:7; Шабац – Краљево 14:9, Валис – Раднички 1:16.