3. децембар 2015.3. дец 2015.
БРАЗИЛСКИ ЏИУ ЏИЦУ

ПРВА ЗЛАТНА МЕДАЉА

Протеклог викенда, у организацији Спортског Клуба „Лутадор“, одржано је друго по реду такмичење бразилске џиу џице - „Књажевац Опен Интернатионал 2015“ са 110 пријављених такмичара из 12 тимова из Србије, Бугарске и Македоније. Наш такмичар Иван Карић наступао је за тим Грацие Барра Србија и Грацие Барра тим Шабац који ради при џиу џицу клубу Пантер из нашег града. Наш борац је у веома јакој конкуренцији до 94 килограма имао осам бораца, од којих је седам победио прекидом односно предајом док је од једног борца изгубио на поене. У својој категорији је освојио злато док је у апсолутној категорији где се боре такмичари из свих категорија који су освојили злато, освојио сребро. С обзиром да смо се по први пут борили на овом званичном отвореном првенству као сениори ово су наше прве медаље за наш клуб и наш град. Ово нам је одличан резултат као ветар у леђа да нас гура даље да се још више спремамо и тренирамо, изјавио је Милан Вујасин тренер клуба Пантер.