11. фебруар 2016.11. феб 2016.
СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ ““ 14. КОЛО

Прекид ПОБЕДНИЧКЕ серије

ЖРК “Железничар“ (И) - ЖРК “Медицинар“ 33:26 (16:11)
СЦ Инђија. Гледалаца 150. Судије: Антић (Београд) и Јаковљевић (Јаково). Делегат Станојевић (Нови Сад). Седмерци: Железничар 2 (2); Медицинар 2 (2). Искључења: Железничар 8, Медицинар 6 минута.
ЖРК ЖЕЛЕЗНИЧАР: Лежаја, Жигић, Стојисављевић, Крстић, Цвијић 8, Ђуровић 9, Бурсаћ 3, Драговић 3, Павловић 2, Жак, Костић Т., Стаменић 3, Костић Ј. (кап), Ањол, Миличић 5, Бакша. Тренер: М. Вјештица
ЖРК МЕДИЦИНАР: Враголић, Обреновић, Милошевић 2, Чворић, Мандић, Матић, Радовић (кап) 6, Ручнов 1, Карић, Шимшић , Ђурковић 9, Кукић, Бојанић 2, Нинковић 5, Андрић 1. Тренер: Ж. Кукић.
У неким проценама пред старт пролећне полусезоне, екипа из Инђије је проглашена фаворитом за пласман међу четири најбоље екипе. Победом над Шапчанкама, приближиле су се том циљу.
Контролисале су домаће меч већим делом и сасвим заслужено дошле до победе. Биле су свежије на старту. До средине полувремена „Железничар“ је створио осетних плус пет, 9:4, а уз мање варијације, такву предност чувао је до одмора. После звука сирене, на семафору је стајало 16:11.
Свакако бољу игру у петак увече, Шапчанке су пружиле у другом делу. Ипак, лоше су стартовале. Домаћи тим је мини серијом дошао до најубедљивијих плус осам у 39. односно 40. минуту. У тим моментима деловало је да ће до краја бити незанимљив меч. Међутим, шабачки суперлигаш се буди средином другог дела. Своје вече имала је Тамара Ђурковић. Улази у незаустављиву серију, помажу јој Радовић и Нинковић, а заостатак постаје све мањи. До 55. минута, домаће постижу пет, а „Медицинар“ чак 11 голова. Два брза поготка поменуте Ђурковић приближавају шабачки тим на свега два гола, 27:25. Нажалост, сјајну игру у дресу Инђијки, пружила је и Ђуровић. Преузима одговорност у тим, за „Железничар“, кризним моментима и са два гола и једном асистенцијом одваја свој тим поново на плус пет, 30:25, чиме је меч био решен.
Нови дерби, „Медицинар“ очекује већ у следећем колу, када у Шапцу гостује нишка Наиса.