24. март 2016.24. мар 2016.
БАРАЖНИ ТУРНИР ЗА ВАТЕРПОЛИСТЕ

ЛЕН постао јава

ВК „Наис“ ““ ВК „Бањица“ 11:16 (2:4, 3:4, 2:1, 4:7)
Градски базен. Гледалаца 500. Судије: Виријевић и Бељин; Делегат: Шукић. Искључења: Наис 11, Бањица 13. Најбољи стрелци: Шакенов 4 (Наис); Радуловић (Бањица) 6.
Препустили су Београђани улогу фаворита Нишлијама, али у базену, нису им препуштали ништа. Већ у првом периоду преузели су контролу над утакмицом и „конце“ нису испуштали до самог краја. Играча више мудро су користили, а у одбрани били довољно добри. Успели су, у два наврата, Нишлије да приђу на два гола минуса, али би на притисак, Београђани одговарали у маниру искусних тимова.
ВК „Шабац“ ““ ВК „Београд“ 12:10 (5:1, 4:4, 1:3, 2:2)
Градски базен. Гледалаца 800. Судије: Голијанин и Миловић. Делегат: Шукић Искључења: Шабац 12, Београд 12. Петерци: Шабац 1 (0), Београд 2 (2).
ШАБАЦ: Алексић, Петровић 1, Мирковић 2, Пролић 1, Носовић, Ешкерт 3, Цар, Матовић, Укуманов, Лончар, Шормаз 3, Тенжера, Поповић, Бакић. Тренер: Николић
БЕОГРАД: Миљевић, Чабрило 1, Вуковић 2, Димитријевић, Симић, Станић 1, Бијелић 3, Стјепановић, Петровић, Шуберић 3, Пешикан, Цветковић, Поповић, Стефановић. Тренер: Савковић
Меч за уживање свих познавалаца ватерпола, али и добра прилика да и други заволе овај спорт. Да ће бити неизвесно до самог краја није наговештавало прво полувреме. Прва четвртина била је једна од бољих шабачких ватерполиста ове сезоне. Поповић је капитулирао само с“™ петерца, а домаћи су створили великих плус четири после осам минута. Када је, на старту другог периода, Ешкерт погодио за 6:1, изгледало је да ће бити рутински тријумф. До краја овог периода су се пробудили Београђани, али им домаћи тим није дозвољавао приближавање. Да нису случајно били пуни самопоуздања, Београђани су показали у трећем периоду. Деловали су организваније у том периоду, „фортуна“ је била на њиховој страни, а неколико промашаја донело је несигурност у редове Шапчана. У четвртој четвртини, два пута прилазе на само гол заостатка 10:9, 11:10, али 41 секунду пре краја, за „експлозију“ одушевљења у публици, погађа Ешкерт.
ВК „Бањица“ ““ ВК „Београд“ 8:11 (1:2, 2:4, 3:2, 3:3)
Градски базен. Гледалаца 300. Судије: Стефановић и Миловић. Делегат: Марјановић. Искључења: Бањица 12, Београд 6. Најбољи стрелци: Лукић 2 (Бањица); Бијелић 6 (Београд).
Није успела „Бањица“ да три пута у једној сезони савлада „Београд“. Кључно вођство, номинални гости, стекли су у другој четвртини. У дуелу добрих одбрана, три гола предности су огромно вођство. Покушали су, у наставку да се врате играчи Бањице, али није било снаге.
ВК „Шабац“ ““ ВК „Наис“ 12:8 (4:1, 3:2, 3:2, 2:3)
Градски базен. Гледалаца 900. Судије: Раковић-Крстоношић и Голијанин. Делегат: Марјановић. Искључења: Шабац 15, Наис 15. Петерци: Наис 2 (2).
ШАБАЦ: Алексић, Петровић 1, Марковић 1, Пролић 1, Носовић 3, Ешкерт 1, Цар, Матовић, Богићевић, Лончарић 1, Укумаков 3, Тенжера 1, Поповић, Бакић. Тренер: Николић.
НАИС: Козарски, Стевановић, Павичић, Милић, Будурин 3, Милашевић, Живић, Ђурђевић, Војчић, Шиљ 3, Васић 1, Шакенов 1, Марковић, Поповић. Тренер: Благојевић.
Нишлије се могу назвати непријатним изненађењем баражног турнира. Резултат можда и мање убедљив од реалног. Поново је први период био сјајан. Укуманов је отворио головима серију, наставили Петровић и Ешкерт за осетних 4:1. Два топовска ударца у првим нападима друге четвртине потпуно су “потопиле“ Наис. Јесу домаћи имали тежи и захтевнији први дан, али у базену су деловали моћније од ривала. Једино петерци и играч више омогућавали су Наису да угрози Поповића. Носовић, Тенжера и Марковић нису допуштали да предност буде мања од три гола.
ВК „Београд“ ““ ВК „Наис“ 13:9 (3:2, 2:3, 2:2, 6:2)
Градски базен. Гледалаца 300. Судије: Раковић-Крстоношић, Анђелић. Делегат: Арнаутовић. Искључења: Београд 11, Наис 15. Петерци: Наис 2 (2). Најбољи стрелци: Бијелић 4 (Бг); Будурин 2 (Наис).
Играло се гол за гол, а углавном је екипа из престонице била та која је имала минималну предност. Када је у четвртом периоду, « Наис », после гола Војичића са петерца повео, 9 :8, то је, чини се, позитивније деловало на Београђане. Серијом 4 :0 створили су недостижну предност.
ВК Â« Шабац » - ВК Â« Бањица » 12 :10 (3 :3, 4 :1, 3 :3, 2 :3)
Градски базен. Гледалаца 800. Судије : Голијанин и Миловић. Делегат : Арнаутовић. Искључења : Шабац 6, Бањица 8. Петерци : Бањица 1 (1).
ШАБАЦ: Алексић, Петровић 1, Марковић 2, Пролић, Носовић 3, Ешкерт 1, Цар, Матовић 1, Укуманов 1, Лончарић, Шормаз 1, Тенжера 2, Поповић,Бакић. Тренер: Николић.
БАЊИЦА: Белопавловић, Томић 2, Митровић 3, Лукић 2 , Радуловић, 1 Јовановић, Аџић 2, Радоњић, Јапунџић, Бараћ, Касум, Смиљевић, Вучковић. Тренер: Ћирић.
Последња препрека на путу између снова и јаве била је « Бањица». Шапчани разлику стварају на старту друге четвртине.Три везана напада домаћих завршавају се ефектним головима : Петровића, Марковића и Носовића. Два гола на почетку трећег периода одвајају домаће на плус пет. « Бањица » успева да се приближи највише на два поготка заостатка, али врло сигурна игра у последњих осам минута Шапчана, спречили су неизвесну завршницу.
- Остварили смо снове, не планове, већ снове с“™ почетка сезоне. Три велика ривала, три утакмице у три дана, а ови момци су све то издржали и могу само да им честитам и да им се захвалим. Радим са сјајним играчима и људима, хвала дивној публици на подршци, овај успех је и њихов ““ истакао је тренер Балша Николић.