9. јун 2016.9. јун 2016.
АТЛЕТИКА

Церовац до две титуле

На појединачном Првенству Србије за старије јуниоре, шабачке атлетичарке освојиле су шест медаља, а колекцију су обогатиле три златне и три бронзане медаље.
Највише успеха имала је Нађа Церовац. Представљала је свој клуб у две тркачке дисциплине. Првенство је отворила тријумфом на 1.500 метара, у времену 04:36:28, а потом је била најбржа и на дупло дужој деоници (10:04:18). Титулу шампиона Србије међу старијим јуниорима понела је и Јасмина Пругинић. Такмичарка АШК Темпа била је боља од својих конкурената на 3.000 метара стипл. Стазу је претрчала у времену 11:13:23. Јасмина је место на победничком постољу обезбедила и у трци на 1.500 метара, где је кроз циљ прошла трећа.
По бронзама, наступ у Београду памтиће још Ђорђе Кикић, трећи у Србији у бацању копља и Николина Мандић (3.000 м).
У истом периоду, Крушевац је угостио најмлађе атлетичаре, на Првенству Србије у дечјој атлетици. „АШК Темпо“ су репрезентовале две екипе. Годиште 2007/2008. у конкуренцији 10 екипа заузело је треће место, док су годину дана старији другари борбу водили са 11 ривала и на крају заузели пету позицију.