22. септембар 2016.22. сеп 2016.
ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ ““ 7. КОЛО

ДЕРБИ РЕШЕН НА СТАРТУ

ФК „МАЧВА“ ““ ФК „БСК“ 1:0 (1:0)
Шабац. Гледалаца: 2.000. Главни судија: Ивковић (Лајковац), помоћници: Николић (Пожаревац) и Ђоровић (Крагујевац). Стрелац: Обровац у 8. минут. Жути картони: Лазаревић (Мачва); Иличић, Маринковић, Јанковић, Јокић (БСК); Пејовић, Ђермановић, Матић и Мемедовић (Мачва), Црвени картони: Чордашић (Оџаци)
МАЧВА: Пејовић М. Пејовић Ф. (кап), Благојевић, Лазаревић, Ристивојевић, Ивић, Станчетић (Јошић), ОБРОВАЦ, Матић, Милосављевић (Бједов), Мемедовић (Крстић).
БСК: Богдановић, Иличић, Грбић, Цветковић, Маринковић, Плавшић, Јанковић (Трипковић С.), Киковић (Бајић), Трпковић Д. (кап), Жерађанин, Дабић (Јокић).
Шапчани су могли да виде један од најбољих тимова лиге, свакако. Но, још важније, могли су да се радују победи Мачве у дербију Прве лиге.
У осмом минуту, кренула је контра домаћих. Милосављевић је одлично лопту препустио Обровцу, овај је повукао, а потом фантастично шутирао са 25 метара. Мрежа се затресла ! први интересантан моменат на мечу, био је и одлучујући. До краја првог дела, водио се изједначен меч. Борчани су квалитетан тим који се није бранио. Покушавао је да преузме контролу, док је одлична одбрана Шапчана уливала сигурност остатку тима.
Наставак беше другачији. Улазак Стефана Трипковића преокренуо је меч. БСК потпуно преузима посед, средину терена, контролу игре и потискује „црвено ““ црне“ на њихову половину. Ипак, сјајно су играли халфови, Лазаревић и Ристивојевић, односно голман Пејовић. Контролисали су казнени простор, али су гости претили озбиљним ударцима са дистанце. У 70. минуту центаршут Трипковића погађа Благојевића, чини се, у леђа, али играчи БСК жестоко протестују и траже једанаестерац. Изгледало је да „гол виси у ваздуху“, но неколико солидних конти Шапчана, приморало БСК на више опрезности у одбрани.
- Пораз сигурно нисмо заслужили, борбеношћу и залагењем, односно приступом, бар смо бод морали да понесемо кући. Ипак, то не значи да Мачва није показала да је заслужено у врху. Све честитике Шапчанима и искрено навијам, ако ми не можемо бити први, да то буду они ““ рекао је тренер БСК ““ а Драган Аничић.
Погрешно смо проценили да је рани гол одмах решио меч. Нисмо надиграли противника, али још једном невероватна снага сјајних момака које водим, тимска хемија, велика енергија, искуство, донели су нову победу ““ додаје шеф струке Мачве, Предраг Роган.
Остали резултати: Будућност (Д) ““ Инђија 2:0; Јагодина ““ ОФК Београд 3:3; Динамо ““ Синђелић 1:0; Бежанија ““ ЧСК 0:0; Слобода (У) ““ Оџаци 1:0; Земун ““ Колубара 1:0; Пролетер (НС) ““ Раднички (П) 0:1.