17. novembar 2016.17. nov 2016.
PRVA B ODBOJKAŠKA LIGA SRBIJE ““ 6. KOLO

ZASLON DOMINIRA

OK „ZASLON“ ““ OK „SREM“ 3:1 (25:21, 25:19, 18:25, 25:21)
Serija se nastavlja, samopouzdanje „probija plafon“, a koliko je to značajno pokazao je, posebno, četvrti set. Lider i već favorit u svim mečevima, šabački „Zaslon“ bio je siguran i samouveren u prva dva seta. Po istom receptu, vođstva na startu i održavanja prednosti, rešio ih je u svoju korist. Treći deo nije bio dobar, a solidni gosti znali su da iskoriste opuštanje i vrate se u meč. Onda je usledio deo broj četiri. Početak užasan, 0:6, potom 2:8, ali kao da je to trglo Šapčane. Kreće sustizanje prednosti, samouverenost se vraća i rezultat je 16:16. Ipak, nisu Sremci rekli svoju poslednju reč, stvorili su 20:18, ali je došao red na Kikovića da servira. Šest uzastopnih servisa remete defanzivu Mitrovčana, donose preokret, a na kraju i pobedu. Za vikend, u derbiju, „Zaslon“ odlazi u Novi Sad. S jedne strane tim koji ne zna za poraz, a s druge, domaćin koga samo pobeda vraća u igru za viši rang.
TABELA: 1. ZASLON 17; 2. Mladenovac 15; 3. Napredak 037 13; 4. Srem 12; 5. Bečej 12; 6. Novi Sad 12; 7. Bavanište 10; 8. Timok 8; 9. Dubočica 3; 10. Metalac 3; 11. Užice 3; 12. Antena 0.