11. avgust 2011.11. avg 2011.
RVANjE NA PESKU ZA PIONIRE

DRUGO PRVENSTVO SRBIJE

U nedelju 07.08.2011. god. u Šapcu na gradskoj plaži Stari grad na Savi, a u okviru FINA plivačkog maratona “Jarak ““ Šabac“, u organizaciji RSS i RK „Vitez“ iz Šapca a pod pokroviteljstvom Grada Šapca, održano je II Prvenstvo Srbije u rvanju na pesku za pionire, kadete, juniore i seniore.
Učestvovalo je 60 takmičara iz 10 klubova a naš grad predstavljali su RK „Mladost“ iz Pocerskog Dobrićæa i RK „Vitez“, koji je i proglašen za najuspešniju ekipu turnira. Medalje za RK „Vitez“ u konkurenciji pionira do 50 kg osvojili su Petar Ručnov zlato, Nikola Petroviæć srebro i Kosta Glišićæ bronzu, preko 50 kg Slavoljub Ručnov zlato, Vukašin Čonjagićæ srebro a Filip Tomiæć i Luka Gligorićæ bronze. U konkurenciji kadeta preko 60 kg Miloš Saviæć je zauzeo trećæe mesto dok su Dejan Čikariæć i Milan Vujkoviæć izgubili borbe za trećæe mesto i na kraju bili peti. U konkurenciji juniora do 70 kg Veselin Đurićæ je bio treæi kao i Aleksandar Isailoviæć u kategoriji preko 70 kg. U konkurenciji seniora do 85 kg Marko Panovićæ je bio trećæi kao i Miroljub Ručnov u kategoriji preko 85 kg, u kojoj je Milan Smiljkoviæć osvojio zlatnu medalju koju je potvrdio i u apsolutnoj kategoriji te je na kraju postao i najuspešniji takmičar turnira.